Wrocław

26 lipca

Wrocław

Wrocław

430 osób na mecie letniego biegu we Wrocławiu 

W środę, 26 lipca ścieżki Lasu Osobowickiego we Wrocławiu opanowali biegacze. Wakacyjna odsłona naszego cyklu przyciągnęła 430 dorosłych i ponad 140 dzieci. To drugi wynik spośród ośmiu dotychczas rozgranych biegów.

Poza Wrocławiem, zawody są organizowane w dziewięciu innych miastach. Są to: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Gdańsk, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Katowice, Łódź. Biegi mają nietypową formułę, bo odbywają się w dni powszednie, w godzinach popołudniowych – start biegu głównego jest o 19.

W środę zwycięstwo na 5-kilometrowej przełajowej trasie w Lesie Osobowickim odniósł Wojtek Kowalski. Jego wynik to 15:22. Drugie miejsce zajął Dariusz Boratyński (15:39), a trzecie – Jacek Sobas (16:00).

Najlepszą wśród pań okazała się Anna Ficner. Jej wynik to 18:13. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Zieleń (18:41), a trzecie – Emilia Rogoza (19:10).

Zwyciężczyni zawodów specjalizuje się w nietypowej konkurencji, jaką są biegi po schodach. Zawody w Lesie Osobowickim potraktowała jako przetarcie przed Igrzyskami Służb Mundurowych, które odbędą się w sierpniu w USA. – Będę tam startować w biegu po schodach, na 5 km w przełaju oraz w biathlonie. Te dzisiejsze zawody bardzo mi pasowały. Lubię biegać o tej porze, dobrze się dzisiaj czułam. Od startu biegłam jako druga. W połowie trasy wyszłam na prowadzenie. Zależało mi na zachowaniu sił na finisz. Udało się, a wynik jest moim najlepszym na tej trasie – relacjonowała na mecie Anna Ficner, druga zawodniczka CITY TRAIL w edycji 2014/2015.

Wśród zawodników startujących we wtorkowych zawodach był Mieszko Wiktorski z grupy „Trenuj z nami”. – Znam CITY TRAIL z zimowych edycji i bardzo lubię tutaj startować. Dzisiaj miałem w planie 400-metrowe odcinki, które wykonałem w trakcie zawodów. Przełaje to dobra odmiana, oderwanie od codziennych treningów na bieżni i ulicy. Z pewnością wystartuję w edycji jesienno-zimowej, bo takie starty to zawsze dobra okazja, żeby się sprawdzić – podkreślił po zawodach biegacz.

W ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło ponad 140 uczestników. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która we Wrocławiu rozpocznie się 7 października 2017 i potrwa do 3 marca 2018.  

fot. Tomasz Pawlicki