Olsztyn

19 lipca 2017

Olsztyn

Olsztyn

Ponad 300 osób w wakacyjnym biegu nad Jeziorem Długim

Trzecia z dziesięciu imprez CITY TRAIL onTour 2017 odbyła się w Olsztynie. Trasa nad Jeziorem Długim jest jedną z najbardziej urokliwych w całym cyklu, a w letnich okolicznościach przyrody prezentuje się wręcz bajkowo!

W środę, zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie w Olsztynie odniósł Artur Olejarz. Wynik Artura to 16:03. Drugie miejsce zajął Paweł Pszczółkowski (16:47), a trzecie – Rafał Wronowski (17:01).

Wśród pań najlepszą okazała się Aleksandra Kępczyńska. Jej wynik to 21:01. Drugie miejsce zajęła Marta Stańczuk (21:44), a trzecie – Ilona Brusiło (21:47).

- Muszę powiedzieć, że jeszcze we wrześniu podczas jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL pobiegłam na tej samej trasie 28 minut. W marcu poprawiłam się na 22 minuty, a dzisiaj wyszło niewiele ponad 21. To zasługa mojego trenera Pawła Pszczółkowskiego i regularnego treningu, który zaczęłam w maju ubiegłego roku – mówiła na mecie Aleksandra Kępczyńska. – Dzisiaj nie byłam od startu na prowadzeniu. Na pierwszym kilometrze biegłam trzecia, dzięki kolegom z teamu mocniej ruszyłam i tak trzymając się pleców chłopaków dobiegłam aż do mety – relacjonowała najszybsza z pań.

Biegi CITY TRAIL onTour są kierowane do osób na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku. – Nie biegam zbyt szybko, raczej rekreacyjnie, dlatego ta trasa nad Jeziorem Długim jest dla mnie dość wymagająca, szczególnie jeśli porównam ją do okolic, w których biegam na co dzień. Szczególnie daje w kość podbieg na końcówce, ale zawsze staram się przebiec go w całości i nie przechodzić do marszu – podkreśliła po zawodach jedna z zawodniczek - Joanna Smolaga.

W ramach zawodów odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział 89 uczestników.

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która w Olsztynie rozpocznie się 30 września 2017 i potrwa do 10 marca 2018.

Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

fot. Łukasz Szwaj