Łódź

28 lipca

Łódź

Łódź

Łódź zakończyła letnią edycję naszego cyklu

2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów – tak wyglądał cykl CITY TRAIL onTour. Zakończenie tournée odbyło się w piątek, 28 lipca w Łodzi. W zawodach wzięło udział 272 dorosłych i 80 dzieci.

Zwycięstwo na 5-kilometrowej przełajowej trasie nad w Parku na Zdrowiu w Łodzi odniósł w piątek Wojciech Sowik. Jego wynik to 16:20. Drugie miejsce zajął Daniel Mikielski (16:27), a trzecie – Tomasz Pietrzak (16:35).

- Przez pierwsze 2 km bieg prowadził Daniel, który narzucił całkiem niezłe tempo. Potem wyszedłem na prowadzenie i odskoczyłem od rywali. Jestem już po najważniejszych startach w sezonie, przed tygodniem walczyłem podczas mistrzostw Polski seniorów, na których zająłem 10. miejsce na 1500 m. Aspiracje były większe, ale ze względu na kontuzję i dwumiesięczną przerwę w treningach na wiosnę, mogę powiedzieć, że jestem umiarkowanie zadowolony – mówił po biegu zwycięzca.

Najlepszą wśród pań okazała się Ewelina Pawłowska. Jej wynik to 18:09. Drugie miejsce zajęła Natalia Grzegorczyk (19:54), a trzecie – Mirosława Szweda (20:32).

Wśród zawodników startujących w zawodach była para – Damian Stefaniak i Daria Gałuszka, która odwiedziła aż 10 lokalizacji! – Najtrudniejsza była logistyka i zaplanowanie podróży, bo przebiegnięcie 5 km to nie jest problem. W każdym z miast chcieliśmy zobaczyć, jak najwięcej, dlatego codziennie chodziliśmy dodatkowo ok. 20 km i zwiedzaliśmy – mówił po piątkowym biegu Damian Stefaniak. – Z perspektywy biegacza najbardziej podobały mi się trasy w Katowicach i Olsztynie, bo są ciekawe, co chwilę coś się dzieje. Najmniej przypadły mi do gustu te płaskie, jak np. w Warszawie.

W ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło 80 uczestników. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która w Łodzi rozpocznie się 8 października 2017 i potrwa do 11 marca 2018.  

fot. Beata Oleksiewicz