Bydgoszcz

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Rekordowy bieg!

498 dorosłych i ponad 200 dzieci wystartowało w letniej dosłonie naszego cyklu w Bydgoszczy! To największy bieg w trzyletniej historii naszej imprezy. Impreza odbyła się w piątek,  21 lipca w Myślęcinku. 

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie w Bydgoszczy odniósł Paweł Ochal, który stoczył imponującą walkę z utalentowanym 18-latkiem Marcinem Biskupem. Wynik Pawła to 15:24, Marcina – 15:30. Trzecie miejsce wywalczył Jan Poczewski – 16:06.

- To był bardzo emocjonujący bieg. Do końca nie wiedziałem, czy zdołam wygrać. Rozmawiałem z Marcinem kilka dni przed zawodami i wiedziałem, że ma w planie mocne bieganie. Ja z kolei nie wiedziałem, na co mnie stać, bo jestem dopiero 2 tygodnie w treningu po roztrenowaniu, także powiedziałem mu, że nie pójdę z nim mocno od startu. Ostatecznie zaryzykowałem i poszedłem. Na trasie kilka razy się tasowaliśmy i wiadomo było, że wszystko rozstrzygnie się na finiszu. Tak też się stało. Marcin zaskoczył mnie na 400 m do mety, zaatakował bardzo mocno, nie zdążyłem nawet zareagować, urwał mi się na 3-4 metry. Mimo to, nie odpuściłem. Wiem, że dopóki nie przekroczysz mety, bieg nie jest rozstrzygnięty. W pewnym momencie zobaczyłem, że Marcin zaczął słabnąć, zawahał się i dosłownie na ostatnich 50 m wyszedłem na prowadzenie. Wystartowałem w tym biegu, żeby sprawdzić aktualną dyspozycję i muszę przyznać, że jestem zadowolony – relacjonował po zawodach Paweł Ochal.

Wśród pań najlepszą okazała się Marta Szenk. Jej wynik to 17:36. Drugie miejsce zajęła Agata Woźniakowska (19:46), a trzecie – Wiktoria Gurna-Chodór (20:06).

Zwyciężczyni zawodów zna trasę CITY TRAIL w Myślęcinku bardzo dobrze, wielokrotnie na niej zwyciężała. Piątkowy bieg był jednak inny niż wszystkie, ponieważ Marta przeszła w maju operację usunięcia tarczycy. – To był mój pierwszy mocny bieg po operacji. Nie nastawiałam się na rywalizację z innymi, chciałam sprawdzić, jak mój organizm zareaguje na większy wysiłek. Jak się okazało uzyskałam jeden z najlepszych wyników na tej trasie, co jest dla mnie świetną wiadomością – mówiła na mecie Marta.

W ramach zawodów odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział 214 uczestników.

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która w Bydgoszczy rozpocznie się 15 października 2017 i potrwa do 25 marca 2018.

Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

fot. Filip Kowalkowski