Szczecin

24 lipca

Szczecin

Szczecin

Szczecin otworzył drugi tydzień naszego letniego cyklu

W poniedziałek, 24 lipca na ścieżkach Puszczy Bukowej w Szczecinie odbył się nasz szósty bieg CITY TRAIL onTour 2017. W imprezie wystartowało 367 dorosłych i 130 dzieci.

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie w Szczecinie odniósł Krzysztof Sawicki. Jego wynik to 17:56. Drugie miejsce zajął Kamil Leśniak (18:09), a trzecie – Maciej Żołnowski (18:17).

- Od maja borykam się z dość złożoną kontuzją, dlatego nie spodziewałem się, że dzisiaj wygram. Myślałem o miejscu w pierwszej piątce, ale na trasie dostałem skrzydeł i poleciałem na zwycięstwo – mówił na mecie Krzysztof Sawicki. – Na co dzień jestem nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem. Staram się być dobrym przykładem dla dzieci, z którymi prowadzę pracuję. Bieganie to moja pasja i chcę się nią dzielić z innymi.

Wśród pań najlepszą okazała się Nikolina Szurgocińska. Jej wynik to 20:53. Drugie miejsce zajęła Wioletta Murawska (22:59), a trzecie – Sylwia Racinowska (23:23).

Wśród zawodników startujących w imprezie byli zarówno debiutujący na trasie CITY TRAIL, jak i stali bywalcy – tacy jak Agnieszka Kondratowicz. – Muszę przyznać, że zimą biegało mi się lepiej niż dzisiaj. Temperatura, piasek i kamienie na ścieżkach robią swoje – podsumowała krótko biegaczka. -  Za każdym razem, kiedy tutaj startuję powtarzam, że nienawidzę tej trasy, ale i tak wracam, bo to takie wyzwanie. Zawsze stawiam sobie cel, by przebiec trochę więcej pod te górki. Jak dotąd nie udało mi się jeszcze przebiec wszystkich w całości, ale marszu jest coraz mniej.

W ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział 130 uczestników. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która w Szczecinie rozpocznie się 22 października 2017 i potrwa do 4 marca 2018.

fot. Jarek Dulny