Warszawa

18 lipca 2017

Warszawa

Warszawa

Wakacyjny bieg CITY TRAIL w Warszawie za nami

Drugi z dziesięciu biegów CITY TRAIL onTour 2017 odbył się w Warszawie. W zawodach wystartowało 375 dosłych i ponad 100 dzieci. Najszybszymi okazali się Fabian Florek i Izabela Parszczyńska.

Wynik Fabiana to 16:21. Drugie miejsce zajął Adam Świrgoń (16:48), który dzień wcześniej wziął udział w zawodach CITY TRAIL w Lublinie, a trzecie – Piotr Podstawka (16:51).

Biegam w jesienno-zimowych zawodach CITY TRAIL w Warszawie od pierwszej edycji w 2013 roku, więc znam cykl całkiem dobrze. Dzisiaj spodziewałem się większej konkurencji – wtedy pewnie bym nie wygrał, ale na pewno bardziej bym się zmęczył i uzyskał lepszy wynik. Bez względu na czas zwycięstwo zawsze cieszy – podkreślił na mecie najlepszy zawodnik wtorkowego biegu – Fabian Florek.

Wśród pań najlepszą okazała się druga zawodniczka edycji jesienno-zimowej – Izabela Parszczyńska. Jej wynik to 17:39. Drugie miejsc zajęła Martyna Wiśniewska (18:36), a trzecie – Weronika Zielińska(19:02).

Biegi CITY TRAIL onTour są kierowane do osób na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku. Wśród startujących nie brakuje ambitnych amatorów, dla których ważne jest poprawianie własnych rekordów. - Muszę przyznać, że popołudniowe biegi nie są moimi ulubionymi, ale zawsze to jakieś urozmaicenie. Problemów z motywacją nie miałem, bo skoro biegam zazwyczaj po południu po pracy, to czemu nie wziąć udziału w zawodach. Jestem tutaj pierwszy raz i przyznam, że spodziewałem się bardziej piaszczystej trasy, tymczasem okazało się, że jest nawierzchnia jest szybka, twarda, stąd wynik na mecie całkiem przyzwoity – mówił po zawodach debiutujący w CITY TRAIL Krystian Pypłacz.

W ramach zawodów odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział ponad 100 uczestników. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która w Warszawie rozpocznie się 22 października 2017 i potrwa do 18 marca 2018.

fot. Karolina Krawczyk