Poznań

25 lipca

Poznań

Poznań

Deszczowy Poznań

Poznańscy biegacze potwierdzili, że biegać można w każdym warunkach! We wtorek, 25 lipca podczas naszych zawodów deszcz nie odpuszczał nawet na chwilę. Mimo to, w imprezie wzięło udział 339 dorosłych i ponad 120 dzieci.

Zwycięstwo na 5-kilometrowej przełajowej trasie w Lasku Marcelińskim odniósł Łukasz Wietecki. Jego wynik to 16:26. Drugie miejsce zajął Marcin Kęsy (16:31), a trzecie – Piotr Tomczyk (16:39).

Łukasz Wietecki startował w weekend w mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych, które odbyły się w Londynie. Biegał na trzech dystansach: 800, 1500 i 5000 m, na których zajął kolejno ósme, czwarte i piąte miejsca. – Start w dzisiejszym biegu był spontaniczny, bo dopiero w poniedziałek wróciłem do Polski z Londynu. Owszem zmęczenie było, ale forma też, więc chciałem się sprawdzić. Bardzo lubię te biegi, rok temu na wakacyjnej edycji wygrałem, dzisiaj udało mi się obronić tytuł. Warunki były trudne – dużo kałuż i błoto, ale ja lubię jak jest ciężko. Oczywiście tempo wtedy spada i trzeba włożyć więcej siły w taki bieg, ale jest ciekawiej – podsumował zwycięzca zawodów.

Wśród pań najlepszą okazała się Monika Brzozowska. Jej wynik to 19:23. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak (20:21), a trzecie – Karolina Chabros (20:21).

Wśród zawodników startujących we wtorkowych zawodach był Jarosław Rogaliński, który zanim dotarł do Poznania odwiedził sześć innych lokalizacji CITY TRAIL i wystartował w każdym z dotychczas rozegranych biegów leniej edycji cyklu. Co więcej na każdy bieg Jarek dotarł rowerem! - Chciałem pozytywnie spędzić urlop, inaczej niż zazwyczaj, zrobić coś nietypowego. Na co dzień jestem urzędnikiem, trochę biegam i jeżdżę na rowerze, ale ten wyjazd był dla mnie dużym wyzwaniem. Najbardziej obawiałem się tego, że nie zdążę dotrzeć na któryś bieg i faktycznie to było najtrudniejsze. Na szczęście wszystko poszło po mojej myśli. Dzisiaj jednak już kończę moją przygodę. Pogoda pokrzyżowała moje plany ukończenia wszystkich dziesięciu biegów – mówił po biegu zawodnik.

W ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło ponad 120 uczestników. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która w Poznaniu rozpocznie się 21 października 2017 i potrwa do 24 marca 2018.  

fot. Tomasz Szwajkowski i Kasia Goździewska