Katowice

27 lipca

Katowice

Katowice

Ponad 400 osób w letniej edycji CITY TRAIL w Katowicach

409 osób i ponad 100 dzieci zameldowało się na mecie naszych zawodów w Katowicach. To trzeci wynik w tzreciej edycji CITY TARIL onTour!

Zwycięstwo na 5-kilometrowej przełajowej trasie nad stawami Janina i Barbara odniósł Dariusz Boroń. Jego wynik to 16:41. Drugie miejsce zajął Robert Faron (17:11), a trzecie – Jacek Seweryn (17:18).

Drugi zawodnik - Robert Faron – należy do szerokiej czołówki biegaczy górskich w Polsce. Startuje w imprezach na dystansach ultramaratońskich. Skąd pomysł, by pobiec 5 km? – Od czasu do czasu zdarza mi się biegać na 5, czy 10 km. Traktuję takie zawody jako sprawdziany i przetarcie przed podstawowymi startami. Zapas szybkości jest potrzebny nawet podczas biegów ultra, kiedy na przykład trzeba wyprzedzić innego zawodnika. Czasami są to decydujące momenty, kiedy biegnę z rywalem bark w bark i jestem w stanie go wyprzedzić i przyspieszyć na tyle, by odebrać mu motywację oraz chęci do walki – podkreślił po biegu zawodnik. – Dzisiaj nie myślałem o zwycięstwie, ale raczej o tym, by uzyskać jak najlepszy czas. Cieszę się z drugiego miejsca – dodał.

Najlepszą wśród pań okazała się Michalina Mendecka. Jej wynik to 18:49. Drugie miejsce zajęła Anna Janko (20:24), a trzecie – Barbara Gos (20:45).

Zwyciężczyni zawodów jest wszechstronną zawodniczką. W niedzielę startuje w Mistrzostwach Świata w biegach górskich w stylu anglosaskim. – Traktowałam start w CITY TRAIL jako mocniejszy trening, chociaż z drugiej strony od początku lipca nie brałam udziału w żadnych zawodach i potrzebowałam takiego startu. Jestem zadowolona z wyniku i z samopoczucia. Na razie jeszcze się nie stresuję niedzielnym biegiem. To moje pierwsze zawody tej rangi. Myślę, że jadę po nowe doświadczenie. Na razie będę jeszcze łączyła bieganie w górach z biegami ulicznymi i z bieżnią, ale myślę, że za kilka lat będę biegała już tylko w górach – mówiła na mecie Michalina.

W ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło ponad 100 uczestników. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która w Katowicach rozpocznie się 8 października 2017 i potrwa do 4 marca 2018.

fot. Artur Czempas